Listicka  Web Design, SEO, přístupnost, pouľitelnost | Abarin.cz Dračí Doupě online | Japanova homepage |
Vyhledávání
 
Novinky

24.06.2005: Diskuse!
Nezapomeňte využít našeho diskusního fóra!

MikroIZO - Hotel
Vydáno dne 15. 03. 2004 (4601 přečtení)

Lehce složitější Mikro. Pokud budete postupovat podle tutoriálu, bude vám práce trvat něco okolo hodiny až dvou.

Dneska se podíváme na kloub trošku složitější akcičce, MikroIZO – hotel. Zvolil jsem si pěkně složitý tvar, budova bude mít vystouplé sloupovité rohy a přední část vypoulenou.
Taky v tomto tutoriálu nebudu popisovat každou akci, protože kdo pořádně neexperimentuje, ten se nic pořádně nenaučí :_D

Předtím než začnete pracovat na tomto hotelu, měli by jste zvládnout nakreslit věžák z předchozího tutoriálu.

Prvním krokem je samozřejmě nakreslení půdorysu. Protože půjde o složitější tvar, budu nyní kreslit jenom viditelné hrany, zadní část si nakreslím teprve až budu dělat střechu.
Ty světle zelené čáry jsou budoucí rohy.

Dělejte se pokud možno každou logickou soustavu do samotné vrstvy. Duplikováním černého půdorysu (a jeho zesvětlením do modré) jsem si vytvořil i vršek patra. Ta světle růžová je zase horní část vypouklé části budovy.

Teď si za pomocí těch zelených rohů a vlastního úsudku (kreslím pouze viditelné části) udělám pouze jednu vrstvu, která bude představovat kompletní slepou kostru patra.

Vybarvím, zvolím si k tomu několik odstínů nějaké barvy. 3D představivost je poměrně důležitá. V mém případě svítí sluníčko na hotel zprava, nejsvětlejší je tedy přední část půlkulaté části budovy.

Vrstvu s vybarveným patrem jsem si duplikoval (přetažením vrstvy na symbol nové vrstvy) a ponechal nad původní vrstvou. Snížil jsem světlost a barevnost (Ctrl+U) a do nové vrstvy si nakreslil 3px dlouhý „metr“, který si budu posouvat a podle něj z nové (šedivé) vrstvy odmazávat jedno pixelové mezery (to bude konstrukce oken). Také si odmáznu 1px po spodní hranici (to bude část pod okny).

Později jsem si uvědomil že dělat pořád přesně 3px mezeru je blbost a tak sem to vzal od oka a dle citu. Samozřejmě že po stranách budovy a v rohách musíme postupovat spíš intuitivně. Výsledné patro podle mne vypadá takto.

Na vrstvu s právě „dořezaným“ sklem (tu co jsme právě progumovávali) nyní znova aplikujeme Hue/Saturation (Ctrl+U) dáme Colorize a nahodíme nějaký odstín.

Sloučíme vrstvu původního patra s vrstvou skla a rozkopírujeme (podle počtu požadovaných pater). Metoda kopírování je detailněji popsána u popisu tvorby věžáku.
Pak všechny vrstvy (patra) spojíme dohromady (kdyby něco – stačí když si spojované vrstvy spolu svážeme – klikáním do prázdného čtverečku vedle symbolu viditelnosti vrstvy (oka), tím se nám vytvoří spojení (řetěz), pak stačí dát Ctrl+E a všechny spojené vrstvy se sloučí).
Já sem po sloučení (a prohlédnutí na 100%) zjistil že mám moc světlé barvy, tak sem pomocí Ctrl+U si pohrál se světlostí a sytostí.

Teď hurá na okraje již hotového polotovaru. Již od začátku musíte přemýšlet o tom odkud svítí sluníčko (podle toho se volí světlejší a tmavší barvy, to samé u hran.

Střecha už křičí aby byla dokončena, hurá na ní. Při dokončování obrysu budovy nezapomeňte že některé části zadních stěn budou vidět.

Budu dělat zatravněnou střechu, takže si vytáhnu zadní okraje střechy a přední udělám tmavší zelenou (vržený stín).

Samozřejmě že na zatravněnou střechu hotelu musí přijít bazén pro hosty. A nadstavba jako vstup na střechu.

Teď by měl hotel vypadat asi takhle. Jak si jistě všímáte, tak sem některá okna udělal světlejší a jiná tmavší, dodá to realističtější vzhled.

Já jsem si ještě pro oživení udělal silnici okolo, trávník a velký nápis na stojanu.

A naše práce je u konce. Doufám že se vám další tutoriálek líbil a že vám pomohl.Související články:
MikroIZO - Věžák (14.03.2004)

( Celý článek! | Autor: Mirek Japan Kobl | Počet komentářů: 5 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek )

Vytvořeno na základě phpRS redakčního systému.
Na této stránce pouľité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami přísluąných vlastníků.