Listicka  Web Design, SEO, přístupnost, pouľitelnost | Abarin.cz Dračí Doupě online | Japanova homepage |
Vyhledávání
 
Novinky

24.06.2005: Diskuse!
Nezapomeňte využít našeho diskusního fóra!

MikroIZO - Věžák
Vydáno dne 14. 03. 2004 (3607 přečtení)

Postavíme opravdu velký barák v opravdu malinkém měřítku. Tento styl jsem si soukromě pojmenoval MikroIZO.

Určitě jste již na něco podobného narazili. Izometrický pixelart v opravdu malinkatém měřítku. Výhodou tohoto stylu je poměrně nenáročnost a rychlá tvorba. Ovšem je potřeba mít velký cit pro znázorňování detailů, protože v takovém pidi-zobrazení se jen tak něco neztratí (chyba).

První krok – vytvoření základní geometrie jednoho patra budoucího věžáku. Nad pozadí jsem si vytvořil jednu vrstvu a do ní nakreslil základní kostru jednoho patra.

Vybral jsem si barvu skla (samozřejmě dva odstíny, abych dosáhl efektu stínu) a dokončil patro.

Protože samotné patro nebude mít žádné okrajové (černé) rohy, vzal jsem dvě barvy (šedivé) a dodělal konstrukci kolem oken a na okrajích celého patra. Černé okraje kolem domu udělám až po dokončení pater.

Vrstvy s objekty, které tvoří toto patro si sloučím do jedné a rozkopíruji. Nejjednodušší je vybrat nástroj posun (V), zvolit vrstvu s patrem a kopírovat posunem (Alt + šipka nahoru) pak už jenom šipkou dostat do správné pozice (dvakrát šipka nahoru) a znovu opakovat kopírování (Alt + šipka nahoru) a tak dále… Počtem kopií dostaneme počet parer.

Celému domu potom dáme klasické okraje (vnější černé, vnitřní světlé). Také jsem překreslil ty jednopixelová okna u vnitřní hrany domu.

Vhodnou kombinací dokončíme střechu. Vystouplí okraj střechy zvýrazníme použitím světlejšího obrubníku na vzdálenějších hranách střechy.

Nesmíme zapomenout na světelnou signalizaci na střeše (u takto vysokého domu je to povinnost). Jako doplněk uděláme plochu pro přistání vrtulníku.

Spodek domu si rovněž ohraničíme světlejšími barvami a uděláme odsazenou patu domu, ve které jsou vchody.

Tak a naše práce je u konce, doufám že to nebylo moc složité. Pokud máte otázky či vám není něco jasné, ptejte se na fóru (odkaz v hlavním menu).

Originální PSD soubor si můžete stáhnou.Související články:
MikroIZO - Hotel (15.03.2004)

( Celý článek! | Autor: Mirek Japan Kobl | Počet komentářů: 3 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek )

Vytvořeno na základě phpRS redakčního systému.
Na této stránce pouľité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami přísluąných vlastníků.