Listicka  Web Design, SEO, přístupnost, pouľitelnost | Abarin.cz Dračí Doupě online | Japanova homepage |
Vyhledávání
 
Novinky

24.06.2005: Diskuse!
Nezapomeňte využít našeho diskusního fóra!

Tužka – nástroj v PhotoShopu
Vydáno dne 14. 03. 2004 (2561 přečtení)

Jak si správně nastavit PhotoShop pro kreslení pixelartu?

Pixelart se vyznačuje právě tím, že jednotlivé pixely jsou kresleny ručně, tedy většinou jsou zcela jasně viditelné (vysoký kontrast) i při 100%. Samozřejmě že třeba velké plochy a podobně nebudeme kreslit pixel po pixelu, ale podstata je stejná.

Nejprve si zvolíme nástroj tužka, na následujícím obrázku je vybraný (tlačítko s tužkou je zmáčknuté):
nástoj tužka

Nyní se zaměříme na samotné nastavení tužky. To se provádí v hlavním panelu PhotoShopu. Nastavení by mělo odpovídat následujícímu obrázku, schválně jsem vymáčknul i nastavení štětce, aby bylo vidět že je potřeba vybrat klasickou čáru, jinak by mohlo dojít (i při volbě velikosti 1 x 1 pixel) k deformaci kresby.
nastavení tužky

Takto nastavená tužka může být ihned použita. Měli by jste kreslit krásné ostré pixely.

Guma – kolega tužky
Znáte to, ruka ujede a nechtěný pixel je na světě. Nastupuje tedy nástroj guma. I gumu je potřeba správně nastavit. Vyberte gumu (o dva nástroje níž a vlevo od tužky). U gumy je důležité hlavně vybrat možnost Penci – jinak by gumovala zamlženě a vůbec, blbě.
nastavení gumy

Toliko o nastavení tužky a gumy, pokud máte nějaké dotazy, nebo je vám něco nejasné, směřujte své kroky do diskusního fóra (odkaz v menu).( Celý článek! | Autor: Mirek Japan Kobl | Počet komentářů: 19935 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek )

Vytvořeno na základě phpRS redakčního systému.
Na této stránce pouľité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami přísluąných vlastníků.